Csoportjaink > Maci

Maci csoport

Pedagógusok: Pfarcz Éva

Gyermeklétszám: 22fő

A maci lehet barna, jeges, grizzly, panda, kisebbecske és nagyobbacska, szóval sokféle. Ilyenek vagyunk mi is.

Alapvető nevelési elvünk a gyerekek feltétel nélküli elfogadása, tisztelete, a biztonságos, családias légkör kialakítása, a szülőkkel való harmonikus, őszinte együttműködés.

Gyermekeinkre jellemző az egymás iránti tisztelet és elfogadás.

A szülőkkel egymást segítő, empatikus, jó kapcsolatot ápolunk. Lehetőséget teremtünk, hogy betekinthessenek a gyermekeik mindennapjaiba.  A csoportunkban járó családok nagyon együttműködőek, kéréseinket, javaslatainkat elfogadják, így egymást segítve tudjuk minél eredményesebben, összhangban terelgetni a gyermekeinket.

Mi felnőttek mindent megteszünk, azért, hogy a gyermekeink az életkoruknak és egyéni fejlettségüknek megfelelően fejlődhessenek, minél több inger érje őket és pozitív szemléletű, a világra nyitott emberekké váljanak.

Fontosnak tartjuk a gyermekek szabad játékát, amelyhez biztosítjuk a változatos, biztonságos eszközöket, játékokat, megfelelő helyet, időt és élményeket. A gyermekek tapasztalatszerzésének gazdag teret biztosítunk, változatos és sokféle tevékenységet kínálunk számukra.

Igyekszünk minél több időt tölteni szép, rendezett udvarunkon, ahol terünk és lehetőségünk van mozgásfejlesztésre is. Fontos számunkra az egészséges életmódra való nevelés, a környezettudatos magatartás kialakítása már óvodás korban.

Szeretettel várunk minden kedves kis brummogót!

Szatmári- Schubauerné Pfarcz Éva:
1970. október 1-jén születtem Budapesten.
1992-ben a Budapesti Tanítóképző Főiskola óvodapedagógus szakán,
1993-ban a bajai Eötvös József Tanítóképző Főiskola tanítói szakán végeztem.
1994- ben kezdtem dolgozni a Terézvárosi Bajza Utcai Általános Iskolában, 3. osztályos osztályfőnökként.
Ott hallottam az OVI-SULI programról, mely felkeltette az érdeklődésemet, mivel éppen az óvoda- iskola átmenet kérdése miatt végeztem el a tanító és óvodapedagógus szakot is.
1995-től a 2006-os megszűnéséig a Terézvárosi OVI- SULI alkalmazásában álltam tanítói és óvónői munkakörben.
2006 óta az OVI-SULI jogutódjaként működő Terézvárosi Önkormányzat JÁTÉKVÁR Óvodájában dolgozom. A munkaközösség vezetése és a pályázatírás mellett a szülői házzal való kapcsolattartás és számos program szervezése is a feladataim közé tartozik.
2008 óta a váci Apor Vilmos Katolikus Főiskola gyakorlati helye vagyunk. Heti rendszerességgel végzem nappali képzésben résztvevő főiskolai hallgatók mentorálását.
2013 -ban és 2018-ban megkaptam a Terézváros Kiváló Pedagógusa megtisztelő címet.
2017-ben a Kodolányi János Főiskolán mentorpedagógus szakiránnyú szakát sikeresen elvégeztem.

Gesztelyi Krisztina:
1990-ben születtem Budapesten. Már kiskorom óta tudom, hogy gyerekekkel szeretnék foglalkozni. Anyukám és több rokonom is pedagógus, így számomra is egyértelmű volt, hogy a pedagógiai hivatást választom.
2017-ben szereztem meg diplomámat az Eötvös Loránd Tudományegyetem Tanító-és Óvóképző Karán.
Az egyetem alatt és után megszületett 3 gyermekem, akikkel az otthontöltött évek alatt nagyon sok tapasztalatot szereztem. Ezért is tartom kifejezetten fontosnak, a szülőkkel és a családokkal való szoros együttműködést, hiszen saját tapasztalatból tudom, hogy a legnagyobb „kincsüket” bízzák ránk minden reggel. Ennek megfelelően próbálom a tőlem telhető legjobban nevelni és szeretgetni őket.
Legfontosabbnak a nyugodt, szabad játék lehetőségének megteremtését tartom, de emellett igyekszem hangsúlyt fektetni a hozzánk járó gyermekek kreativitásának kibontakoztatására, az anyanyelvi fejlesztésre és a hagyományok, szokások megismertetésére.
2022 augusztusa óta dolgozom a Játékvár Óvodában, a Katica csoportban. Jelenleg művészetterápiát tanulok, amelynek keretében próbálom komplex módszerekkel (relaxáció, zene, alkotás…) segíteni a gyerekeket a hétköznapokban.  Ezen kívül nagyon érdekel a fejlesztőpedagógia és az alternatív pedagógiai módszerek.

Hadházi Jánosné (Margó ):
1987-ben kerültem Budapestre és a textil iparban helyezkedtem el. Később 2 gyermekem született, akik a Terézvárosban jártak óvodába és iskolába. 1995-től vagyok dajka pozícióban. Nagyon szeretem a gyerekeket és a munkámat is.